درباره نشریه

 

نشریه زمین‌شناسی اقتصادی، نشریه‌ای علمی، بین المللی و دسترسی آزاد است که با صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر می‌شود.

اولین شماره نشریه در سال 1388 و با پروانه انتشار شماره 7931/88  مورخ 1388/9/18 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسید و با اخذ مجوز شماره 4143 مورخ 1389/5/9 از کمیسیون نشریات علمی کشور، دارای اعتبار علمی-پژوهشی شد.

مقالات نشریه به زبان فارسی و با چکیده مبسوط انگلیسی است. از سال 1388 تا پایان سال 1397 به صورت دوفصلنامه (دو شماره در سال) و از ابتدای سال 1398 به صورت فصلنامه (چهار شماره در سال) منتشر می‌شود.

 

سیاست دسترسی آزاد

نشریه زمین‌شناسی اقتصادی دارای دستیابی فوری به محتوای خود به‌صورت آزاد است و بدون هزینه در دسترس خوانندگان و نویسندگان قرار می‌گیرد. این نشریه تحت مجوز بین المللی Creative Commons Attribution 4.0 است.

 

کپی رایت

تحت مجوز دسترسی آزاد، نویسندگان مالکیت حق چاپ را برای محتوای خود حفظ می‌کنند، اما به هر کسی اجازه می دهند محتوای خود را بارگیری، استفاده مجدد، چاپ مجدد، اصلاح، توزیع و یا کپی کند، به شرط این‌که نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شده باشند.

مجوز

نشریه زمین‌شناسی اقتصادی، به‌عنوان یک نشریه با دسترسی آزاد، از مجوز بین‌المللی «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)»  پیروی می‌کند.

هزینه چاپ مقاله در نشریه

نشریه زمین‌شناسی اقتصادی برای بررسی اولیه مقالات، داوری و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

 

سیستم مشابهت‌یاب مقالات علمی

نشریه زمین‌شناسی اقتصادی برای جلوگیری از سرقت علمی از سامانه مشابهت‌یاب همیاب استفاده می‌کند.

 

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.