نشریه زمین‌شناسی اقتصادی Journal of Economic Geology"" به‌ عنوان اولین نشریه از دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین اولین نشریه در بین نشریات فارسی زبان حوزه علوم‌زمین موفق به نمایه‌شدن در پایگاه استنادی بین المللی و معتبر Scopus شد. این نشریه پیش از این موفق به ثبت در نمایه‌نامه تخصصی  GeoRef شده است.

برای مشاهده همه مقالات نمایه‌شده این نشریه در سایت scopus‌، بعد از مراجعه به آدرس www.scopus.com می‌توانید به روش‌های زیر جستجو نمایید: 

  • جستجوی شاپای الکترونیکی (24235865)
  • جستجوی شاپای چاپی (20087306)
  • جستجوی عنوان نشریه به انگلیسی (Journal of Economic Geology) و انتخاب فیلد Source title

در حال حاضر این نشريه علمی- پژوهشی با صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد، سردبیری و مدیر مسئولی آقای دکتر محمد‌حسن کریم­پور، مدیر اجرایی سرکار خانم دکتر آزاده ملکزاده شفارودی و کارشناس اجرایی سرکار خانم سارا حبیبی به صورت دوفصلنامه منتشر می‌شود.

این نشریه در زمینه زمین‌شناسی اقتصادی و علوم مرتبط با آن، با هدف نشر مقاله‌های علمی– پژوهشی و به‌منظور گسترش پژوهش و ارتقای دانش زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، نشر و ارائه آخرین دستاوردهای علمی پژوهشگران دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی از سال 1388 به زبان فارسی و از نیمه دوم سال 1393 نیز همراه با چکیده مبسوط انگلیسی منتشر می‌شود. تا كنون 18 شماره از این نشريه به چاپ رسيده و نسخه الكترونيكي آن بر روي سايت نشريه به نشانی http://econg.um.ac.ir  به صورت دسترسی آزاد در دسترس عموم علاقمندان قرار گرفته است. ساير اطلاعات نشريه را مي‌توان در وب سايت نشریه مشاهده کرد.

اعضاي هيئت‌ تحريريه نشريه متشكل از نه عضو كه هشت عضو آن از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های داخل ایران و عضو ديگر از دانشگاه های خارج از كشور (کلرادو امریکا) است.

نشریه زمین‌شناسی اقتصادی علاوه‌بر نمایه‌نامه‌های داخلی (ISC, SID, RICeST, Magiran, CIVILICA)، در نمایه‌نامه‌های Ulrich، DOAJ، Google scholar، همچنین در نمایه‌نامه تخصصی GeoRef و برخی نمایه‌نامه‌های دیگر نمایه شده است.

لازم به ذکر است این نشریه در ارزيابي نشريات علمي كشور كه توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال 1396 صورت گرفت، موفق به كسب امتیاز 81(A) شد.

با ارائه آخرین دستاوردهای علمی و مقالات خوب خود در زمینه زمین‌شناسی اقتصادی و علوم وابسته همراه و یاری‌گر ما باشید.